פריזבי

כמה פעמים הלכתם לחוף הים והרגשתם צורך עז לשחק עם חברכם או כלבכם, אבל לא רציתם לענות את כל שאר האנשים בים עם קולות ה"פיק- פק" המעצבנים של המטקות? מזל שכבר הומצא משחק אחר, מאתגר וכייפי לא פחות (ואפילו יש לו אפשרות להיות שקט!) – פריזבי!

בשנים האחרונות עולם הפריזבי תפס תאוצה, והתפתח הרבה מעבר לסתם צלחת מעופפת. היום ישנם סוגי פריזבי שונים, בגדלים שונים, מחומרים שונים אשר מתאימים לרמות קושי שונות. גם המשחק עצמו נעשה כבר הרבה מעבר לסתם זריקת פריזבי מאחד לשני, היום יש כבר הרבה זריקות מיוחדות, שצריך להתאמן הרבה כדי להגיע לרמת המקצועיות בשביל לזרוק כך. הפריזבי כבר התפרש הרחק מחוץ לחופי הים, והיום תמצאו אנשים רבים המשחקים בו גם בפארקים ואף טורנירי אולטימייט ופריסטייל מקצועיים של שחקני פריזבי.

הפריזבי מתאים למשחק עם חברים, עם הכלב, או אפילו עם עצמכם בלמידת טריקים שונים של סיבובו על היד. ישנם שני סוגי פריזבי עיקריים שתוכלו למצוא בחנות. כל אחד מהם פותח למטרה שונה ובהתאמה מלאה לצרכים הללו:

פריזבי מקצועי – פריזבי של חברת Ultra Star האמריקאית. זהו לא סתם פריזבי, הוא משמש את אליפויות ארצות הברית מאז 1991, ואלו הרבה שנים של ניסיון שיעידו על כך שזהו אכן פריזבי מקצועי ביותר. הפריזבי עשוי מחומרים איכותיים על מנת שיחזיק זמן רב למספר משחקים גדול. משקלו 175 גרם, ועיצובו האירודינאמי גורם לכך שישוט על פני האוויר בעוצמה ובכיוון המבוקש. האחיזה בו היא קלה ונוחה ותאפשר לכם זריקה של הפריזבי למרחק הרב ביותר תוך שהפריזבי שומר על יציבות מקסימלית בעת מעופו. אל תיבהלו מהשם "מקצועי", גם אם אתם רק מתחילים הפריזבי הזה יתאים לכם, ואף יעזור לכם מאוד להגיע לרמה גבוהה יותר תוך זמן קצר. הפריזבי המקצועי מגיע בשלל צבעים ועיצובים. תוכלו למצוא אותו בעיצוב הכוכב שהוא הסמל של חברת Ultra Star, או עם ציורים שונים עליו. ישנו אף פריזבי המשנה צבעו בשמש להנאה ויזואלית נוספת מהמשחק.

פריזבי פריסטייל מקצועי – הפריזבי הזה מיוצר אף הוא בארצות הברית. השוני הגדול בינו לבין הפריזבי המקצועי הוא משקלו – 160 גרם. 15 הגרם האלו שנראים הבדל פעוט הם למעשה עולם ומלואו כשזה מגיע למשחקי הפריזבי. משקלו הקל יותר גורם לכך שניתן להשתעשע איתו בקלות יתר בתרגילי פריסטייל (כמו סיבוב על האצבע, זריקה מול הרוח, הנחתות ועוד). זהו פריזבי המשמש בתחרויות פריסטייל בעולם כולו. בגלל משקלו הקל הפריזבי רגיש יותר לתנודות הרוח, מה שנדמה כי מקשה על המשחק, אך למעשה תורם לפיתוח זריקות מיוחדות ומרשימות. משקלו הקל גם הופך אותו לקל יותר ופחות כואב לתפיסה, כך שמתאים גם למי שאינו מקצועי אך רוצה לשחק שעות רבות מבלי להתמודד עם כאבי כפות הידיים והפרקים שנוצרים עקב המשחק עם פריזבי כבד יותר. פריזבי הפריסטייל מגיע אף הוא במגוון צבעים ועם ציורים שונים.

אז למה אתם מחכים? קחו את הפריזבי שלכם ורוצו לחוף!
משחק

אולי יעניין אותך גם