כל מה שרציתם לדעת על עבודה באירלנד

אירלנד היא אחד היעדים היפים והקסומים ביותר אשר מי שחובב חופשות אירופאיות וטיול בין נופים ירוקים עוצרי נשימה חולם עליו. אגמים תכולים, מרבדי דשא עליהם מטיילות בנחת כבשים שמנמנות, טירות מהאגדות וצוקים משוננים – כל אלו מחכים לכם בארץ היפהפיה והם מרהיבים יותר מכל גלויה.

 

בנוסף לאלו תוכלו למצוא באירלנד המון המון בירה מצוינת, לבקר בשפע מבשלות מסורתיות, כפרים אותנטים ואנשים מחוייכים אשר יהפכו את הביקור לחוויה בלתי נשכחת – לעיניים, לקיבה וגם ללב.

אם אפילו חצי מהמתואר נכון, אין זאת הפתעה לגלות כי ישראלים רבים עולים על טיסה לעבר היעד הנחשק ולוקחים את הטיול באירלנד צעד אחד קדימה – עבודה במקום ומגורים זמניים ביעד הנחשק במסגרתה.

מזה זמן רב קיימת תופעה של צעירים המהגרים באופן זמני לערים שונות ברחבי אירופה (אך גם בארצות הברית, קנדה ועוד) על מנת לעבוד בהן באופן זמני, בצורה חוקית ולצערנו לעתים גם לא. מרביתם מוצאים עבודה דרך חברות ישראליות המפעילות מערך שיווק אגרסיבי בארץ במטרה לגייס אליהן סוכנים צעירים חדורי מוטיבציה אשר אם יש להם גם אזרחות ודרכון זר – מה טוב ומה נעים.

התופעה תפסה תאוצה בעשור האחרון ואחד היעדים שהפכו לאטרקטיביים במיוחד למטרה זו היא אירלנד. לראייה ניתן לסקור את לוחות המודעות ברחבי הרשת ולהבחין בהצעות עבודה רבות המציעות תעסוקה במדינה, או פשוט לכתוב במנועה החיפוש של גוגל "עבודה באירלנד" (מה שיניב עשרות תוצאות, חלקן רלוונטיות וחלקן פחות).

מבחינת אופציות התעסוקה באירלנד, מרבית הצעירים העוברים אליה מוצאים עבודה בשיווק ומכירת מוצרים שונים, בעיקר מוצרי ים המלח וציורי שמן "מקוריים". מדובר בעבודות שכיחות בקרב צעירים ישראלים המהגרים לניכר, אך למרות שהן מצטיירות כפשוטות לכאורה מי שירצה להרוויח סכומים נאים מדי חודש ידרש לשעות עבודה רבות מדי יום עד שיהפוך למצטיין במכירות.

טסים להולנד עם הילדים? קראו את זה.

 

לפני שאתם אורזים מזוודה, כמה דברים שחובה לקחת בחשבון על עבודה באירלנד

  • אירלנד היא מדינה עם עלויות מחיה גבוהות למדי. מומלץ להכין שיעורי בית מראש ולבדוק האם העבודה כוללת גם הוצאות מחיה (ואם כן, באילו תנאים) ומה ההוצאות הממוצעות הצפויות לכם על לינה, אוכל, שגרה (טלפון, אינטרנט, חשמל וכד') והנאות מינימאליות.
  • אם טיולים הם חלק מהתכנון – עד כמה האזור בו תגורו נגיש לתחבורה ציבורית, מה העלות שלה, כמה ימי חופש יהיו לכם ובאיזה תנאים.
  • דיברו איתכם על שכר משוער? נפלא! כמה שעות אתם צפויים לעבוד על מנת להגיע אליו, תוך איזה פרק זמן ומה קורה במקרה שלא הגעתם לסכום המינימלי הנדרש על מנת לקיים אתכם באותו החודש?
  • האם העבודה חוקית? בקשו הוכחות לכך. עשו מחקר מעמיק, דברו עם צעירים שעבדו בחברה וסיימו עבודתם וודאו כי נתוני השכר המוצגים לכם על ידי אנשי המכירות של החברה הם ריאליים ואינם מצג שווא.
    זיכרו כי אם תיתפסו בעבודה שאיננה מוסדרת באופן חוקי אתם צפויים לעונשים וקנסות כבדים ביותר.
  • הקפידו לבצע ביטוח רפואי מתאים ואל תחסכו בכך שהרי טיפול רפואי ללא ביטוח יכול להיות יקר למדי.

 

לסיכום

הצעירים העוברים אל המדינה הירוקה מעידים כי מדובר בחוויה בלתי נשכחת. מזג אוויר צונן, מקומיים מסבירי פנים, אווירה נעימה ואופטימית במיוחד ואין ספור מרחבים ירוקים ונקודות עניין מצוינות לגיחות טיול קצרצרות בימי החופש – כל אלו הופכים את אירלנד ליעד מושלם לשלב בו עבודה לצד הנאות.

אולי יעניין אותך גם

4 עובדות מעניינות על Xbox
4 עובדות מעניינות על Xbox

שלום לכל חובבי המשחקים! כאן ב"המשחקייה" אנחנו תמיד שואפים להביא לכם את המידע הכי מעניין ומועיל. היום, אנחנו הולכים לספר לכם על אחת הקונסולות המובילות

קראו עוד »