יוצאים לדייט? הנה מה שאתם צריכים לדעת לפני

לצאת לדייט, במיוחד דייט ראשון, יכול להיות מבלבל ומפחיד עבור חלק מהאנשים, על אף שזה אמור להיות מאוד מרגש, לעיתים עודף הפרפרים בבטן מלפני הדייט הראשון עלולים לסגור אותנו ולגרום לנו לא לצאת הכי עצמנו כמו שאנו רוצים בדייט הראשון.

לכן, הכנו עבורכם מספר טיפים לדייט ראשון אשר יעזרו לכם להתגבר על החששות שלפני הדייט הראשון, ויעלו את סיכויי ההצלחה של הדייט (בתנאי כמובן שיש כימיה בין שניכם).

 

טיפים ששווה לזכור

היו עצמכם – זה אולי הטיפ הכי חשוב שיש, לא רק לדייטים אלא לכל מפגש שיש לכם בחיים. להיות עצמכם יביא לכם רק את האנשים שאתם מעוניינים בהם בחייכם, אשר יעריכו ויאהבו אתכם בזכות מי שאתם באמת, וזה מה שכולנו מאחלים לעצמנו במערכות יחסים, הלא כן? גם אם הדייט לא הולך כל כך מוצלח, אין טעם לנסות להעמיד פנים שאתם משהו שאינכם, לא כל אחד מתאים לכל אחת וזה בסדר, אך אם לא תהיו עצמכם לעולם לא תוכלו למצוא מערכת יחסים מיטיבה לכם, לכן, החל מהדייט הראשון – היו עצמכם!!!

אל תיבהלו משתיקות – אי אפשר למלא כל דקה בדיבורים, וגם אם אתם מוצאים את עצמכם ב"שתיקה מביכה", אין לכם מה להיבהל מהמצב. דייט לא יפול בגלל רגעים קטנים של שתיקות מביכות. בנוסף לכך, אם כוונתכם היא למצוא מישהו/י שיהיו אתכם במערכת יחסים ארוכה- הרי שתחוו עוד הרבה רגעים של שתיקה יחד בעתיד, אז תתחילו להתרגל אליהם כבר מהדייט הראשון.

אל תבואו עם מערכת שעות מובנית למה אמור לקרות בדייט – גם אם ראיתם הרצאות של מנטורים וגורואים שאומרים לכם בדיוק על איזה נושאי שיחה עליכם לדבר וכיצד הדייט שלכם אמור להגיב לכך, הרי שבחיים האמיתיים אם לא יכולים לצפות איך הדייט שלכם הולך/ת להגיב לנושאי השיחה שהולכים לעלות. גם אל תצפו שבדיוק אחרי שעה תוכלו כבר לגעת בדייט, ושזה יגמר בנשיקה סוערת. אין חוקים לדייטים, ולכן חשוב שלא תמציאו מראש חוקים לדייט שאתם יוצאים אליו, כיוון שאתם עלולים למצוא את עצמכם מאוכזבים ביותר ולפסול בצורה כזו דייטים שהיו יכולים להיות מאוד מוצלחים.

אל תבואו עם ציפיות – ציפיות יש רק בכריות, אין לכם מה לפתח ציפיות מבני אדם שאינכם מכירים כלל עדיין. לבוא מראש עם ציפיות זו הכנה מראש לאכזבה ממש כמו לבוא עם תוכנית מובנית למה צריך לקרות בדייט (כמו בסעיף הקודם).

לשבור את הקרח יכול להיות קצת מביך לפעמים, לכן אם יש לכם את האפשרות, אולי שווה להתחיל את הדייט באיזה צ'ייסר כדי להוריד את סף המבוכה, ואם אתם לא שותים, הרי שלחלוק סיפור מצחיק תמיד שובר את הקרח בצורה כזו או אחרת.

אל תקבעו דייט בקולנוע, זה אולי נשמע רומנטי בסרטים הוליוודים, אבל בתכלס בקולנוע תבלו את כל הדייט בשתיקה ולא תוכלו להכיר זה את זה כלל, עדיף תמיד לקבוע בבאר, מסעדה או בחיק הטבע- אוכל, אלכוהול ושקיעות קסומות ידועים כדבר המחבר בין אנשים.

התקלחו וצחצחו שיניים – כי אחרת אין שום מצב שתסיימו את הדייט בנשיקה.

 

ומה עוד חשוב לזכור?

לא כל הדייטים יהיו מוצלחים, למעשה כנראה שאם לא טרחתם ללמוד קצת על הדייט שלכם לפני, תוכלו למצוא את עצמכם בהרבה דייטים לא מוצלחים כל כך, ומה הסיבה לכך? ובכן, יש הרבה אנשים בעולם הזה שלא מתאימים להיות יחד, הרי אם היה כל כך קל למצוא את הפרטנר/ית המתאימים כולנו כבר היינו בזוגיות. מאז שאפליקציות ההיכרויות השונות פרצו לחיינו כמות הדייטים שאנחנו יוצאים אליה אמנם הוכפלה, כיוון שניתן להכיר בקלות יתרה כמות כפולה ומכופלת של רווקים/ות בסביבה, אבל זה לא בהכרח אומר שכל הדייטים הרבים שאנו יוצאים אליהם הם מוצלחים, ההיפך הוא הנכון, בגלל הכמות הרבה, לא רק שיש התפשרות מסוימת על האיכות, ישנה גם הרבה פחות השקעה מכל צד במה שקורה לפני הדייט. רבים ממהרים לקפוץ מהמטצ' ישר לדייט, בלי לדבר קצת קודם עם המאצ' שלהם ולראות אם יש בכלל נושאי שיחה משותפים, או האם הם מכוונים לאותו סוג שם מערכת יחסים. רבים מאמינים כי פגישה בחיים האמיתיים תניב הרבה יותר פירות מאשר שיחות סרק בצ'אטים הלא נוחים של האפליקציות, אך למען האמת זה רק גורם להרבה יותר דייטים אשר בהם שני אנשים שאינם מתאימים כלל נאלצים להיות באותה סיטואציה שהם רק מחכים שתגמר, ומעבר לאנרגיה ולכסף שבזבזו בדייט, הם גם מוצאים את עצמם מיואשים לאחר מכן ומאמינים פחות ופחות באופציה של למצוא אהבת אמת מאפליקציות ההיכרויות.

 

לא רק סטוצים

האופציה בהחלט שם, וגם אם רבים יגידו לכם שטינדר נועד רק לסטוצים, יש לא מעט זוגות שהכירו שם אשר נשואים עכשיו, כנ"ל לגבי אוקיי קיופיד, באמבל וכל האפליקציות האחרות, מי שיש לו את הכוח והאנרגיה לברור בצורה הנכונה יכול למצוא באפליקציות את אשר ליבו/ה מבקש/ת.

אם הגעתם לסיטואציה כזו בה מיהרתם מדי וקפצתם לדייט מבלי להכיר את הצד השני כלל לפני כן, ואתם מוצאים את עצמכם יושבים בדייט שרק בא לכם שיגמר, נסו לזכור בכל זאת שמולכם עומד/ת בן/ת אדם בעלי רגשות, ושגם אם הם אינם מתאימים לכם כלל תנהגו בהם בכבוד כמו שאתם מצפים שינהגו בכם, אפשר לסיים דייט גרוע גם בלי לפגוע בצד השני.

הכימיה בין שניכם היא גורם מאוד חשוב בדייט אשר יניע אותו להיות מוצלח או להיות כישלון גם אם הייתם הכי עצמכם שיש, וכימיה זה דבר שבאמת לא ניתן להרגיש עד שנפגשים פנים מול פנים, אך ניתן לדעת בשיחות מראש האם אתם בכלל משדרים על אותו הגל, כיוון שאם שניכם חיים בעולמות מקבילים הרי סביר להניח שגם הכימיה שלכם לא תהיה מוצלחת כשתיפגשו.

 

ואם לא הצליח?

כך או כך, גם אם הדייט הראשון לא צלח, אל תתייאשו, אמנם כבר לא נשארו הרבה דגים בים, אבל יש בהחלט הרבה רווקים/ות באזורכם, ואם הספקתם לעבור על כולם תוכלו להרחיב את הפרמטר של האפליקציה שלכם- ישראל קטנה ושום מקום אינו רחוק באמת, בטח לא כשזה מגיע לאהבה, וכל דייט שתצאו אליו גם ילמד אתכם יותר מה אתם רוצים ומעדיפים ויעזור לכם לדייק את הבחירות שלכם כלפי הדייט הבא.

אם הדייט כן צלח – שאפו! הרי שעכשיו רק נותר להמשיך ממנו הלאה, דבר שגם לעיתים עלול להיות מבלבל בדיוק כמו לפני היציאה לדייט הראשון, אך זכרו, כמו בדייט הראשון, כך גם בשני, בשלישי ובכל הבאים אחריו- היו עצמכם, אם זה אומר שבא לכם להתקשר לדייט כבר ביום שלמחרת- עשו זאת, אם זה אומר שבא לכם יומיים שלושה לנשום ולעכל את הדייט- עשו זאת (רק אל תייבשו את הדייט שלכם יותר מדי!).

לאהבה אין חוקים, וכל זוג יספר לכם סיפור שונה לחלוטין על איך הם הכירו וכיצד הדברים זרמו, כך שאין לכם טעם לנסות לעקוב אחרי מתכון מדויק, כיוון שאין אחד כזה. דעו מי אתם ומה אתם מחפשים, וכך תוכלו לזמן לכם את האהבה הנכונה והמיטיבה ביותר עבורכם.

 

פגישה

אולי יעניין אותך גם